|

Zmiany w Zarządzie Europejskiego Funduszu Hipotecznego S.A.

07-11-2012
Prezesem Zarządu EFH S.A. został Tadeusz Bieniak, który zastąpił na stanowisku Wiesław Miguta.

Wiceprezesem Spółki został Michał Barczak. Trzyosobowy Zarząd, w którym zasiada także Michał Tober, planuje ogłosić strategię Spółki w drugiej połowie grudnia.

Tadeusz Bieniak ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej, jest także absolwentem MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów i Uniwersytetu Rotterdamskiego. Przez blisko 10 lat był pracownikiem naukowym w Instytucie Łączności. Posiada bogate, wieloletnie doświadczenie w spółkach z różnych branż – był m.in. dyrektorem handlowym w spółce Qumak Secom S.A. notowanej na GPW, Członkiem Zarządu, Dyrektorem Generalnym, a następnie Wiceprezesem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Lumena S.A., Pełnomocnikiem Zarządu Grupy JW Projan S.A. do spraw Inwestycji oraz Prezesem Zarządu ISM Eurocenter S.A.

Michał Barczak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku (kierunek Turystyka i Rekreacja), ukończył także studia podyplomowe w Harvard Business School w Warszawie. Z branżą hotelową związany od ponad 30 lat. Rozpoczynał karierę w hotelach Novotel Olsztyn, Mrongovia i Merkury Orbis Poznań. Współpracował przy wielu projektach hotelowych w całej Polsce, m.in.: Baltic SPA i Baltic Park Hotel w Kołobrzegu, Hampton by Hilton we Wrocławiu i Świnoujściu, Velaves Hotel we Władysławowie i Mistral Sport Hotel w Gniewinie. Przez ponad 13 lat pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora GeneralnegoHotelu Bryza w Juracie. Ostatnio Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Sobienie Królewskie Golf and Country Club.